W mieszkaniu może być bardzo sucho, ale także bardzo wilgotno, żadna z tych sytuacji nie jest korzystna. W dzisiejszym artykule zajmiemy się zbyt dużą wilgotnością powietrza. Na co wpływa? Jakie domowe sposoby można zastosować i jaki oczyszczacz wybrać do pomieszczeń z duża wilgotnością?

Wszystkie odpowiedzi na pytania w poniższym artykule.

Duża wilgotność powietrza czym to skutkuje?

Za duża wilgotność powietrza może nieść za sobą dość dotkliwe negatywne skutki, jak w szczególności zdrowotne, ale także obniżeniem komfortu mieszkania, czy też postawić nas przed koniecznością kosztownego remontu. Kiedy wilgotność powietrza jest za duża, może powstawać na ścianach, za meblami , czy w rogach przy sufitach grzyb. Długotrwałe przebywanie miejscu występowania grzyba jest oczywiście niewskazane i dalece szkodliwe dla zdrowia. Najbardziej narażeni będą najmłodsi, seniorzy, a także osoby chorujące na astmę i alergie. Powstawanie grzyba jest również często jednoznaczne z koniecznością wykonania remontu, ponieważ nie wygląda on korzystanie, a jego skuteczne i długotrwałe usunięcie wymaga więcej prac remontowych.

Tak jak widać zatem za duża wilgotność powietrza nie jest wskazana, dlatego warto zadbać o odpowiednią regulację wilgotności powietrza. Warto również sytuację kontrolować, aby zapobiec powstawaniu negatywnych skutków i zadziałać szybko i skutecznie.

Domowe sposoby na zmniejszenie wilgotności powietrza

Domowe sposoby na zmniejszenie wilgotności powietrza to między innymi częste wietrzenie mieszkania, zamontowanie specjalnych nawietrzników w oknach, rozszczelnienie drzwi balkonowych i okien. Z wilgocią powietrza można radzić sobie także wykorzystując tanie osuszacze powietrza.

Oczyszczacz do powietrza czyli pomocnik w walce ze skutkami za dużej wilgoci

Oczyszczacz do powietrza to urządzenie zaawansowane, dzięki któremu odfiltrowujemy zanieczyszczenia i szkodliwe pyły zawieszone unoszące się w powietrzu. Na początku należy prosto i kategorycznie stwierdzić, że oczyszczacz powietrza nie jest wstanie go osuszyć, od tego będą osuszacze powietrza, jednak będzie on skuteczny w walce ze szkodliwymi konsekwencjami za dużej wilgotności powietrza. Oczyszczacze do powietrza usuwają także grzyby czy drożdże, które w głównej mierze powstają właśnie w wyniku za dużej wilgoci panującej w danym pomieszczeniu. Długotrwałe wdychanie powietrza w miejscach gdzie występuje grzyb jest po prostu niekorzystne dla zdrowia i samopoczucia, dlatego też jeśli tego typu negatywny skutek już się pojawił w naszym mieszkaniu, należy działać jak najszybciej.

Dobrej klasy oczyszczacz powinien być wyposażony w wieloetapowy sposób filtracji oraz funkcję jonizacji, która w głównej mierze odpowiada właśnie za oczyszczanie powietrza ze skutków grzyba. Tak zaawansowane urządzenia znajdziemy w profesjonalnych sklepach, jak goodair.pl.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl