Sławomir Mentzen na facebook:

Gratuluję świetnego wyniku Krzysztofowi Bosakowi! Dzięki jego bardzo ciężkiej pracy, dzięki wielkiemu zaangażowaniu jego sztabu, dzięki wszystkim działaczom i sympatykom środowisk tworzących Konfederację, udało się pobić wynik z wyborów parlamentarnych. Co więcej, jest to najlepszy wynik w historii środowisk tworzących Konfederację! I to niezależnie czy liczymy wynik w procentach (7,4%), czy też patrzymy na liczbę głosów – ponad 1,3 mln. Oznacza to, że projekt polityczny który stworzyliśmy półtora roku temu zakończył się wbrew wielu krytykom niezaprzeczalnym sukcesem. Bardzo wam wszystkim dziękuję za wasze głosy na Krzysztofa Bosaka i na Konfederację!

To była ciężka, trwająca wiele miesięcy i bardzo nietypowa kampania wyborcza. Na początku nikt nie dawał Bosakowi szans na czwarte miejsce. W sondażach wyżej od niego byli Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń. Tymczasem Krzysztof Bosak dostał więcej głosów niż oni obaj razem wzięci! Wyprzedzili nas jedynie kandydaci POPiS i efemeryczny Szymon Hołownia.

Konfederacja stała się stałym elementem krajobrazu polskiej polityki. Patrząc na wyniki Biedronia i Kosiniaka-Kamysza widać, że mamy szansę stać się wkrótce trzecią siłą polityczną w Polsce. Wynik Krzysztofa Bosaka jest olbrzymim sukcesem nie tylko jego, ale też całego naszego środowiska. Półtora roku temu byliśmy traktowani jak plankton, byliśmy daleko poza głównym nurtem polityki, wróżono nam, że nie zbierzemy podpisów w wyborach do Europarlamentu, potem, że się rozpadniemy, że nie dostaniemy się do Sejmu, potem znowu mieliśmy się rozpaść. A my na przekór wszystkim nie tylko się nie rozpadliśmy, ale stale rośniemy w siłę, co widać po każdych kolejnych wyborach i coraz lepszych wynikach.

Teraz przed nami trzy lata bez wyborów. To będzie czas ciężkiej pracy. Musimy przygotować się na wybory samorządowe i parlamentarne w 2023 roku. Do tego czasu prawa wyborcze uzyskają kolejne roczniki młodych ludzi, wśród których mamy ponad 20% poparcia.

Jeżeli nie spoczniemy na laurach, jeżeli damy z siebie wszystko, krok po kroku, wybory po wyborach, mamy szansę dać Polakom wolność, własność i sprawiedliwość, mamy szansę zbudować dumną i bogatą Polskę. Mam wielką nadzieję, że wszyscy nam w tym pomożecie!

Sławomir Mentzen

Za facebook Autor

1 KOMENTARZ

  1. Nie ma to jak wiarygodny komentarz mencenika, który ani słowem nie zająknął się na temat całej kampanii, a zamiast przyjechać na wiec w Warszawie wolał posiedzieć na rybkach xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here