Komuniści, jak to komuniści zawłaszczają wszystko, nie wyłączając słów, które na swoje potrzeby przekręcają. Ostatni (mam nadzieję) postkomunistyczny prezydent odwoływał się do starego powiedzenia, że „zgoda buduje, a niezgoda rujnuje”. Za jego prezydentury było oczywiście odwrotnie. PO potrzebowała zgody na rujnowanie państwa.

  
Obrazowo można by to przedstawić tak. Złodziej proponuje zgodę okradzionemu mówiąc: Ukradłem ci co prawda samochód więc teraz jest mój, ale mogę ci go odsprzedać za pół ceny, a jest przecież wart dużo więcej! Czyż nie robisz na tym świetnego interesu? Taka fura za pół ceny!
  
Zgodę proponował Jaruzelski wprowadzając stan wojenny. Teraz „totalna opozycja” proponuje zgodę pod warunkiem oddania jej władzy,  a przynajmniej zgodę na nierząd, który umożliwiłby im zatarcie pod kamieni kupą śladów przestępstw. O  terrorystach zwanych „uchodźcami” nawet nie warto wspominać. Zgoda na ich przyjęcie oznacza zgodę na prawo szariatu. Spójrzmy prawdzie w oczy. Zgoda na politykę szalonej kanclerz podjudzonej przez Wladimira Wladimirowicza, rujnuje Europę. Miejmy odwagę mówić: NIE!
  
Bądźmy więc czujni, gdy ktoś proponuje nam jakikolwiek kompromis. Warto wchodzić tylko w uczciwe układy. Dlatego radując się ze ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (póki nam wolno) nie zapominajmy, że dobroć z rozumem może przenosić góry, ale połączona z naiwnością jest niebezpieczna dla wszystkich. 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Małgorzata Todd

Autorka prowadzi swojego bloga Internetowy Kabaret…

7 KOMENTARZE

  1. Spróbuję ponownie przenieść z wp.pl wywiad z księdzem Stryczkiem. Chcę wywołać dyskusję na temat wolności, bogactwa i relacji międzyludzkich oraz między jednostką, a państwem. Proszę wypowiadać się bez agresji, chamstwa, osobistych wyzwisk i złośliwości personalnych. Najlepiej rozmowę prowadźmy na argumenty rzeczowe i silne dowody. ludzie/artykul/ks-jacek-stryczek-jezus-wcale-nie-kazal-sie,65,0,2046785.html

  2. Spróbuję ponownie przenieść z wp.pl wywiad z księdzem Stryczkiem. Chcę wywołać dyskusję na temat wolności, bogactwa i relacji międzyludzkich oraz między jednostką, a państwem. Proszę wypowiadać się bez agresji, chamstwa, osobistych wyzwisk i złośliwości personalnych. Najlepiej rozmowę prowadźmy na argumenty rzeczowe i silne dowody. A oto wywiad z księdzem, organizatorem m.in. „szlachetnej paczki” i jak dla mnie ważniejszej akcji „Nocy Konfensjonałów” – ludzie/artykul/ks-jacek-stryczek-jezus-wcale-nie-kazal-sie,65,0,2046785.html

  3. Moim zdaniem z jednej strony ksiądz ma rację, lecz z drugiej strony NIE MA, zwłaszcza gdy odwołuje się, że nie zna się na polityce i prawie i nie ma na nie wpływu. Jak postępować, gdy prawno-polityczne zasady i paragrafy niszczą relacje między ludźmi, zwłaszcza w sferze społecznej, gospodarczej i kulturowej. Co jest dobre, a co złe, gdy między ludźmi włazi biurokracja w postaci urzędnika publicznego? Zakłócone są fundamenty funkcjonowania między organizacją, jaką jest państwo, a jednostką, jakim jest jeden człowiek. Proszę mnie dobrze zrozumieć – według mnie jest źle, gdy państwo, a właściwie polityczna warstwa daje przywileje ponadnarodowym i ponadpaństwowym instytucją, zwłaszcza firmom i przedsiębiorstwom ekonomicznym i gospodarczym kosztem praw tzw. „zwykłego, szarego człowieka”. A tak się dzieje we współczesnym świecie, we współczesnych zawiłościach między ludźmi i podmiotami.

  4. I jeszcze – ksiądz Stryczek zapomniał, że Chrystus mówił, abyśmy pomagali sobie wzajemnie w niesieniu krzyża własnych trudności i trudów, czyli jednak dzielili się bogactwem, oczywiści na tyle ile chcemy, na nasze siły i możliwości oraz tak jak nam własna wola i sumienie karzą. Z tego przed Bogiem będziemy również zdawać sprawę. Powtórzę się – czy coś mylę?

  5. Czy ksiądz Stryczek słucha do czego namawia papież Franciszek, najlepszy papież zaraz za św. papieżem Janem Pawłem II? I czy pamięta co powiedział Chrystus, jak pobożny i bogaty młodzieniec spytał się co ma robić, aby osiągnąć raj; ma rozdać majątek, a on smutny odszedł, bo miał dużo….??

  6. Podobno w niektórych miejscowościach w Prowincji Polskiej suma wszelkiego rodzaju pomocy społecznej z GOPS i MOPS osiąga kwotę +/- 1o.000 zł. Dla spokoju społecznego i małej przestępczości to i tak mała cena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here