Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na prezent dla osoby mającej zacięcie artystyczne to ciekawym rozwiązaniem mogą być propozycje przedstawione w niniejszym artykule. Przedstawiamy malowanie po numerach oraz haftowanie diamentami. Te dwie techniki zdobywają coraz większe grono entuzjastów i dają zdumiewająco dobre efekty. Na czym dokładnie wspomniane dwie techniki wyrazu artystycznego polegają? Czy są to dobre pomysły na prezent dla dorosłych oraz dla dzieci? Na jakie okazje sprawdzają się tego typu prezenty? Odpowiedzi na te pytania są zwarte w tym krótkim i treściwym artykule.

Malowanie po numerach

Malowanie po numerach bardzo mocno zyskuje na popularności. Dzięki tej technice nawet kompletny laik jest w stanie namalować obraz wysokiej jakości. Całość polega na tym, że zamawiamy zestaw zawierający płótno, farby akrylowe oraz pędzle. Na przygotowanym płótnie widnieją kontury wraz z cyframi odpowiadającymi odpowiednim pojemnikom z farbami. Wystarczy zgodnie z instrukcją pokolorować płótno by uzyskać zdumiewająco dobry obraz. Jest to bardzo proste. Nie trzeba znać skomplikowanych technik malarskich. Co ciekawe, nie trzeba nawet rozcieńczać farb ani tym bardziej zaopatrywać się w zestaw farb, gdyż wszystko niemal gotowe przychodzi do nas kurierem razem z przygotowanym płótnem.

Źródło zdjęcia: Wymalujtosam.pl

Malowanie po numerach jest znakomitym pomysłem na prezent dla dzieci w wieku co najmniej odpowiadającym szkole podstawowej. Jak najbardziej można taki upominek sprawić również starszym dzieciom. Kolorowanki z numerkami dla dorosłych również będą niezłą frajdą. Namalowany obraz wygląda naprawdę bardzo dobrze w związku z czym śmiało można go oprawić i może zawisnąć na ścianie. Bardzo często malowanie po numerach to pomysł na prezent na ślub, rocznicę związku lub rocznicę ślubu. Obraz przedstawiający parę zakochanych osób, który można wspólnie namalować i potem zawiesić nad łóżkiem w sypialni to romantyczny pomysł na prezent.

Haftowanie diamentami

Haftowanie diamentami to ciekawa alternatywa dla malowania po numerach. Tutaj otrzymujemy lepkie płótno, do którego łatwo można przykleić malutkie plastikowe różnokolorowe diamenciki, które są dołączone do płótna. Wyłożenie płótna diamentami jest możliwe, gdyż to jest wykonane z lepkiego materiału. Całość jest dosyć prosta do wykonania gdyż na płótnie osadzone są odpowiednie symbole, które oznaczają poszczególne kolory diamencików. Wystarczy dopasować diament o odpowiednim symbolu do odpowiedniego miejsca na płótnie by uzyskać imponujący efekt na koniec pracy.

Naszym zdaniem diamentowe malowanie to znakomity sposób na prezent dla osób lubiących drobne manualne prace. Jest to o tyle ciekawy, że tego typu technika nie jest zbyt popularna dzięki czemu prezent jest dosyć zaskakujący i innowacyjny. Innymi słowy jest to prezent z pomysłem. Znakomicie nada się na urodziny, święta oraz każdą inną okazję. Haftowanie diamentami jest na tyle proste, że bez problemu z tym zadaniem powinni poradzić sobie również najmłodsi.

Źródło zdjęcia: nissia / Shutterstock.com

Podsumowując, zarówno malowanie numerami jak i haftowanie diamentami to dwie nietuzinkowe propozycje na pomysł na prezent dla osoby lubiącej prace manualne. Naszym zdaniem jest to pomysł na coś co zaskoczy obdarowywaną osobę i wywoła uśmiech na jej twarzy. Tym bardziej, że malowane wzory mogą być praktycznie dowolne, gdyż można samemu wybrać grafikę pod jaką będzie przygotowany projekt na płótnie. Może to być nawet własnoręcznie zrobione zdjęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here