Tomasz Lis – dziennikarz telewizji publicznej w pogardliwy sposób wypowiadał się o swoich widzach. Podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim – Lis w bezpardonowy sposób obrażał oglądających swój program. Trzeba zauważyć, że tym samym dziennikarz atakuje polski naród.


– Jestem wystarczająco inteligentny żeby pracować w telewizji, ale nie żeby ją oglądać […]. Nie możemy mówić poważnie, bo poważnie to znaczy nudno. A nudno, to te barany wezmą pilota i przełączą […]. Widz w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele. Ale jednego nigdy, przenigdy nie wybaczy- tego, że go potraktujemy poważnie […]. Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi… […].

Źródło: www.radiomaryja.pl

15 KOMENTARZE

 1. To jest bełkot człowieka o chorobliwych ambicjach, najwyraźniej nie spełnionych. Ten człowiek nie może mnie już zdenerwować, budzi we mnie tylko litość. Tak bardzo czuje się niedoceniony, najwyraźniej tak bardzo upokarza go to dzinnikarzenie w jego autorskim programie, że aby się poczuć lepiej musi obrażać, musi mieszać innych z błotem. Skoro sam nie może wybić się ponad przeciętność, nie może osiągnąć tego, na co swoim zdaniem zasługuje, to może chociaż innych poniżyć i wtedy może poczuć się lepszy, wyższy, mądrzejszy, czystszy, bardziej nieskazitelny niż reszta ciemnego narodu, którego na własne nieszczęście jest przecież częścią. Ta jego ekwilibrystyka słowna pokazuje, że on tak naprawdę już nie wie, co jeszcze może zrobić dla zaspokojenia własnego wybujałego ego.

 2. To sie Pani myli. On doskonale wie co mowi i robi to celowo. Za to mu placi Liga Oszustow. Ciekawe jakie ma on korzenie i jak naprawde sie nazywa. To jest powod, dlaczego tak sie zachowuje. Warto to w koncu zbadac.

 3. Nie jestem fanem pana Tomasza Lisa, ale – tak na spokojnie.
  Tak zwana większość statystyczna to właśnie osobnicy nie czytający ze zrozumieniem, nie myślący logicznie tylko emocjonalnie. Tak, to idioci. Można też powiedzieć nie myląc się bardzo, że to barany. To jest świetny materiał osobowy aby nim MANIPULOWAĆ. Pan Lis ma rację – takich ludzi nie wolno traktować poważnie!!!! Trzeba im mówić co mają robić, co jeść, jak myśleć. Oczywiście nie bezpośrednio. Pan Lis wie jak to robić. I to robi. I jest w tym dobry.
  Wysłuchałem kilka razy tego fragmentu. Ja na pana Lisa się nie obrażam z tego powodu co powiedział w tym prezentowanym fragmencie. Ma rację. I nie odebrałem tego jako atakowanie polskiego narodu. Raczej, jako trafną diagnozę stanu umysłowego większości Polaków. Tak – trafna diagnoza. Mądrych Polaków też oczywiście nie brakuje, ale oni są w mniejszości. Trzeba sobie zdać z tego sprawę. To może nie być łatwe. – bo dotyczy to nas Polaków. Trudno jest być sędzią we własnej sprawie. Smutne – ale tak jest.
  Pozdrawiam redakcję Prokapitalizm.pl

 4. To co napisal Pan Perczak da sie rozciagnac na cala swiatowa populacje. Po prostu 80 % tej populacji to BARANY. Wedlug schematu opisanego przez Pana Perczaka rzecz jasna. Dlatego kapitalizm, socjalizm czy komunizm jako systemy politycznej mainpulacji moga tak dobrze prosperowac. Wylacznie panstwo gospodarcze wiodace jak pasterz stado moze uratowac ten swiat. Nie ma innej drogi.

 5. DZIENNIKARZE:
  -„Wiekszość wkomponowała się w zaesbeczony salon(jak choćby salonowy prymus LIS czy prymuska OLEJNIK),część w nowe struktury 'służb’ (UOP ABW WSI itp.) co dzje im gwarancję tajności (nie są do lustrowania)wielu prowadzi paskudną,prosalonową i prolewacką robotę,budząc wzgardę swoim nikczemnym zachowaniem . Nie bez przyczyny nazwałem LISA publicznie UGWIAZDOWIONĄ SZUMOWINĄ MEDIALNĄ a znany satyryk i publicysta Jan.T Stanisławski przezwał go CZŁOWIEKIM O CHYTRYM NAZWISKU i dodał: MISTRZ KAMUFLARZU,CAŁY CZAS STARAJĄCY SIĘ UKRYĆ KIM JEST NAPRAWDĘ”
  To pisze WALDEMAR ŁYSIAK w książce ALFABET SZULERÓW SALON cześć pierwsza.

 6. Problem z głupotą większości społeczeństwa, których określamy jako „barany”, jest znacznie głębszy. Analizując ich możliwości intelektualne i moralne z punktu widzenia makro-świata, czyli miejsca, w którym ci ludzie stykają się z otoczeniem w szerokim kontekście, wychodzą ze swoim światem na zewnątrz, widzimy wyraźnie ich braki. Są głupi, chamscy, nielogiczni. Nie rozumieją bardzo wielu aspektów świata zewnętrznego. Potrzebują przywódcy. Są mało przenikliwi, naiwni i „kupują” każdą bajkę, byle była łatwa i przyjemna. W czasie wielu lat swojego życia zorientowałem się, że większość ludzi bolą dwie czynności: myślenie i podejmowanie decyzji.
  Ale gdyby spojrzeć na tych ludzi z poziomu mikro-świata, to wyglądają już znacznie lepiej. Umieją podejmować trafne decyzje dotyczące ich wewnętrznego świata. Przeżywają swoje życie dobrze wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby wychodzenia poza swoje podwórko.
  To wszystko powoduje, że system podejmowania decyzji oparty o większość, jest słaby. Egalitaryzm jest bezsensowny.
  System oparty o decyzje większości, czyli demokracja, jest systemem niewolniczym i jest samo-niszczący. Ale gra polega na tym, aby tę zmianę przyspieszyć, bo życie niewolnika jest przykre i krótkie. Więc my niewolnicy spieszmy się aby jeszcze pożyć w wolności.
  Zwłaszcza, że Polska ma unikalną szansę stać się dość silnym i zdrowym krajem na tle zepsutej Europy.
  Zatem nie pytajmy się większości „czy wprowadzić walutę euro” czy też „czy dotować LOT” lub „czy wspierać przemysł samochodowy”, tylko zwołajmy:
  „JESTEM SPARTAKUS” i każdy z nas w swoim otoczeniu spróbuje coś zmienić w kierunku wolności i logiki.
  ZRÓBMY CODZIENNIE 10 DEKO DOBREJ ROBOTY.
  J E S T E M S P A R T A K U S !!!

 7. Pan Lis nie obrażał swoich widzów, a barany – słuchaczy Radia Maryja, widzów TV Trwam, chamów i troglodytów z kraju będącego zadupiem Europy (Lem) a zamieszkanym przez psychicznie chory naród (Szymborska) tworzący bezwartościowe społeczeństwo (Norwid). Amen!

 8. Porażający brak zrozumienia słów pana Lisa? Człowiek wyraźnie wylewa własne frustracje przed nami, posługując się prowokacyjnym językiem. Co warte podkreślenia, nie odnosi się do nikogo imiennie, drażniąc tym samym nasze ego . Bardziej tu wieje próżną zabawą chwytami retorycznymi niż chęcią dopieklenia komukolwiek 🙂 Jeśli poczułeś się obrażony/a to może rzeczywiście masz coś z barana? Uchwyć kontekst a dopiero później wsłuchuj się w niuanse XD

 9. Jeżeli ktos nie czuje sie obrażony tym co mówi Lis to gratuluje zobojetnienia. Skoro jak piszecie naród jest głupim stadem baranów to telewizja publiczna utrzymywana za nasze pieniadze powinna ten naróe edukowac. A w programie Lisa nie ma ani grama obiektywizmu, zadnej powaznej dyskusji. Jest obrazanie przeciwników politycnych, inaczej myslacych, wierzacych, ludzi z silnym pocuciem patriotyzmu. Czy to jest O.K ? Czy to jestr rola dziennikarza ?

 10. I PO CO TE „słuszne nerwy ” :)… PRZECIEŻ Józef Piłsudski :)…nazywał również Polaków ” narodem ” IDIOTÓW :), I WSZYSCY TO ŁYKNĘLI :)…BAA ? ! , TWIERDZIŁ RÓWNIEŻ , ŻE NARÓD WSPANIAŁY , ALE LUDZIE QRWY :).. REASUMUJĄC TAK ZWANY ” naród ” , vel ” suweren ” TO TAKI ZBIOROWY NAIWNY DEBIL 🙂 A WIĘC W SUMIE NIE MA SIĘ CO OBRAŻAĆ 🙂 .. NAWET W KONTEKŚCIE TAK ZWANEJ ” demokracji ” :).. JUŻ W STAROŻYTNOŚCI WIEDZIELI , ŻE JEST TO ” system ” W KTÓRYM HIENY WYŻYWAJĄ SIĘ CYNICZNIE I PODSTĘPNIE NAD OSŁAMI 🙂 ..I TO BY BYŁO NA TYLE W TEMACIE POLSKOJĘZYCZNYCH BARANÓW ( czyli byłych Słowian podstępnie i nielegalnie ” ochrzczonych przez BANDYTÓW Z OKUPUJĄCEGO NAS WATYKANU ) , — ZMIENIAJĄCYCH ZŁOŚLIWIE ” lisowi ” 🙂 KANAŁY W REŻIMOWEJ ” tvp ” :).. …………….. ……………..

 11. Jesteście nic nie rozumiejącym stadem baranów. Otóż to nie Lis kłamie, tylko materiał został zmanipulowany. Jak to się mówi fachowo” słowa wyjęte z kontekstu”. Przecież przedszkolak zauważy, że materiał jest cięty i kupy się nie trzyma, bo nie stanowi całości. Nie starczyło odwagi zamieścić cały??? Pewnie by i starczyło, ale opluwać nie dałoby sie wtedy. A o to przecież chodzi, żeby gościa zgnoić. I to się dzieje w radiu, które ma ryja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here