„Donald Tusk zgłosił zamiar powrotu na ojczyzny łono. Jestem przekonany, że nie odważyłby się na samodzielne podjęcie takiej decyzji. Musiałby uzyskać przynajmniej pozwolenie nasze „Złotej Pani”, a najprawdopodobniej polecenie – powiedział Stanisław Michalkiewicz podczas spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego w dniu 23 X 2021r. Spotkanie połączone było z promocją jego biografii autorstwa Tomasza Cukiernika.

„Merkel mocną ręką przeniosła go z Warszawy na brukselskie salony i zrobiła z niego człowieka europejskiego. Dlatego twierdzę, że Tusk nie odważyłby się zrobić żadnej samowolki. Gdy tylko Tusk przyjechał do kraju od razu proklamował wojnę Donalda z Kaczorem, a – w odwecie – Naczelnik ogłosił wojnę Kaczora z Donaldem” – zażartował Michalkiewicz. Według Michalkiewicza Tusk został wysłany przez Merkel do Polski po to, by zagospodarować terytorium, które oddane jej zostało przez prezydenta Bidena. „Niestety Tusk szybko przekonał się, że za pretorianów ma tu idiotów, jak choćby posła Nitrasa, który publicznie zagroził >>piłowaniem katolików<<” – podsumował Michalkiewicz. „Trzeba być idiotą, by takie rzeczy mówić. Nawet jeśli tak się myśli to się tego nie mówi, tym bardziej jeśli nie ma się władzy” – skwitował Michalkiewicz.

Publicysta mówił nie tylko o Donaldzie Tusku i jego powrocie do Polski. Nawiązał również do głośnej imprezy urodzinowej u Roberta Mazurka. „Pan redaktor Mazurek jest skromnym redaktorem w radiu RMF FM, dlatego trudno pojąć dlaczego posłowie, senatorowie, wiceministrowie galopują na jego urodziny. A niektórzy podobno nawet bez zaproszenia przyszli… Wspominam o tym państwu dlatego, by pokazać, że faktyczne hierarchie są całkiem inne niż te formalne. Redaktor Mazurek ma – jak widać – pozycję niczym Jonathan Daniels, do którego na szabasowe kolacje biegają rozmaici dygnitarze. Pan Morawiecki był u niego na kolacji, a pani Szydło nie. No i kto jest do dziś premierem w Polsce?” – pytał retorycznie Michalkiewicz.

Jakie to anielskie głosy wydobyła z siebie Angela Merkel? Czy Polsce grozi „bratnia pomoc” Unii Europejskiej? Kto może o nią poprosić? Zapraszamy do wysłuchania całej wypowiedzi Stanisława Michalkiewicz…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here